preloader

ŁADOWANIE...

Dziękujemy!

Zamknij
Menu

Magazyn Place

Magazyn place

Zapraszamy do lektury
naszego magazynu

Mapa centrum handlowego

Wszystko blisko
Usługi oraz sklepy

wiosna 2018

Magazyn Place Wiosna 2018

SMAKI BAŻANTOWA

Smak nie ma obywatelstwa, ale trudno go podrobić. Juan Barrena Carvajal, szef kuchni w restauracji Albenca spakował przepisy babci, muzykę, pasję do gotowania
połączoną z temperamentem i przywiózł to wszystko z Hiszpanii do Katowic. 

MODERNA WRACA DO BAŻANTOWA 
Jeszcze w tym roku do oferty sprzedaży spółki Millenium Inwestycje powróci Enklawa Modernistyczna, zlokalizowana pomiędzy ulicami Zabłockiego a Pijarską

OSIEDLEM TYPU „MIASTO W MIEŚCIE” W POLSCE

W raporcie „Analiza inwestycji mieszkaniowych o charakterze «Miasta w mieście»" Bażantowo zostało porównane z dziesięcioma innymi osiedlami w kraju, które pretendują do tytułu inwestycji w pełni zaspokajającej wszystkie potrzeby mieszkańców. Efekt? Nasze osiedle okazało się najlepsze w Polsce.

DWUJĘZYCZNOŚĆ U PIJARÓW

Od następnego roku szkolnego, w naszej szkole wprowadzamy nauczanie dwujęzyczne od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Dzięki temu, nasi uczniowie już od najmłodszych lat będą podnosić swoje umiejętności językowe – zapowiada o. Sławomir Dziadkiewicz, dyrektor Zespołu Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach

https://issuu.com/bazantowo/docs/place___wiosna_2018

 

Pobierz PDF FACEBOOK

zima 2017

Magazyn Place Zima 2017

Z RODZINĄ NAJLEPIEJ WYCHODZI SIĘ W BIZNESIE 

Beata i janusz Kustrzepowie od dekady dbają o zdrowie mieszkańców Katowic - razem z synami prowadzą przychodnię i salony optyczne. Zapytaliśmy ich o realia rodzinnego biznesu  i czy prawdę mówi stare przysłowie, że z rodzina dobrze wychodzi się wyłącznie na zdjęciach.

ENKLAWA KRYSZTAŁOWA RAZEM JEST TYLE RZECZYDO ZROBIENIA

biblioteczka, kominek oraz kącik karciany i szachowy to miejsca,które sprzyjają spotkaniom. Bo po co spędzać czas samotnie, skoro tyle rzeczym można zronić wspólnie? Przez całą jesień regulatnie odwiedzaliśmy seniorów mieszkających w enklawie Kryształowej i podglądaliśmy życie, które toczy się w dostępnym dla wszystkich mieszkańców salonie klubowym. 

ALASKA IN TO THE WILD
wkraczam właśnie w dzikość - miał powiedzieć, wstępując do Parku Narodowego DENALI, amerykański wędrowiec i pamiętnikarz Chris Mccandless. Jistorię jego tragicznej podróży w pogoni za naturą i wolnością, opowiedział Jon Krakauer w  „INTO THE WILD”.  Nic dziwnego, że na swoja odyseję podróżnik wybrał właśnie Alaskę. To piekna, majestatyczna i groźna kraina

SZKOŁA PIJARSKA TERAZ PORA NA LICEUM
mamy świetne wyniki i dlatego chcemy umożliwić młodzieży kształcenie na wyższym szczeblu. Od roku 2019/2020 zamierzamy uczyć również w liceum - zapowiada o.Sławomir Dziadkiewicz, dyrektor Zespołu Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach .

 

 
 
 
Pobierz PDF FACEBOOK

jesień 2017

Magazyn Place Jesień 2017

UŚMIECH KLASY DELUX

DUDA CLINIC została stworzona z myślą o wymagających pacjentach. Jednak uśmiech trudno wycenić. Dlaczego, wspólnie z dr.Mariuszem Dudą, jej właścicielem i złożycielem, zastanawiamy się, czy usługę stomatologiczną można zaliczyć do rynku dóbr luksusowych. Rynku, który rośnie z roku na rok i który na co dzień oglądamy głównie przez pryzmat luksusowych nieruchomości czy samochodów.

BEZ KIJKÓW NIE PODCHODŹ

Bez kijków nie podchodz. Ale za to z kijkami?  Panie z Enklawy Kryształowej  trzy razy w tygodniu - we wtorki, czwartki i soboty o godz. 9.30 wyruszają na godzinne nordic walking  po osiedlu Bażantowo pod okiem wykwalifikowanej instruktorki. Każdy może do nich dołączyć.

NOWE OTWARCIE W CENTRUM HANDLOWYM BAŻANTOWO

W połowie września otwarto pierwsze lokale w budynki CUBE, a to oznacza jeszcze więcej sklepów, restauracji i usług w ramach Centrum Handlowego Bażantowo, największego kompleksu handlowego w południowej części Katowic.

Pobierz PDF FACEBOOK

lato 2017

Magazyn Place Lato 2017

PRZEBODŹCOWANI

już co trzeci człowiek na świecie cierpi z powodu nadmiernego hałasu. EFEKT? Płacimy za to, że ktoś zamknie nas w ciemnym i wygłuszonym pomieszczeniu deprywacji sensorycznej, w którym można odpocząć od bodźców. Jako  „DOBRZY RODZICE” robimy wszystko, aby rozwój naszych dzieci przebiegał harmonijnie, zapewniając im tyle wrażeń, że zamiast wspierać ich rozwój, rozkładamy go na czynniki pierwsze.O tym i o metodach na znalezienie równowagi w przebodźcowanym świecie rozmawiamy z dr Iwoną Sosnowską-Wieczorek, prezesem Fundacji IN CORPORE.

ZADBAJ O MINIMUM BEZPIECZEŃSTWA PRZYGOTUJ KOPERTĘ ŻYCIA

idea koperty życia sprowadza się do jednego: dostarczyś słuzbą ratunkowym informacje, które usprawnią udzielenie pomocy medycznej. To szczególnie ważne w przypadku osób starszych, które żyją samotnie i nie posiadają np. smartfonów z danymi medycznymi w postaci elektronicznej. Kopertę życia może wypełnić każdy. Seniorzy którzy mieszkają w enklawie Kryształowej na osiedlu Bażantowo mogą dodatkowo liczyć na szereg innych zabezpieczeń. Przygotowaliśmy dla naszych czytelników pomoc w postaci formularza - wejdź na naszą stronę www.magazynplace.pl i przygotuj własną kopertę życia.

IORANA RAPA NUI

gospodarze pozdrawiają radosnym okrzykiem: IORANA, wręczają girlandy kwiatów. Ciepły wiatr owiewa twarze, bezpańskie psy merdają ogonami. Tak wyspa Wielkanocna wita gości.Tych, którzy przybyli, aby zgłębić jej tajemnicę.


 

Pobierz PDF FACEBOOK

wiosna 2017

Magazyn Place Wiosna 2017

SKANDAL OBYCZAJNY 

w naszych teatrach nie znajdziemy wielu kontrowersji. A przynajmniej tych obyczajowych. Bo nagość i seks nie bulwersują na Śląsku tak bardzo.  Jak mówi ROBERT TALARCZYK, dyrektor Teatru Śląskiego, są za to tematy, które budzą zdecydowanie większe emocje: śląskość, tożsamość, regionalna historia. Jeżeli miałbym zrobić widowisko, które budzi kontrowersje i rezonuje na cały kraj, to wolałbym, żeby był to spektakl o relacjach polsko-śląskich.

Z WIZYTĄ U MIESZKAŃCÓW ENKLAWY KRYSZTAŁOWEJ
Pani Helga Mazurkiewicz  oraz Państwo Hanna i Andrzej Czubała  wprowadzili się do swoich mieszkań w enklawie Kryształowej późną jesienią. U progu wiosny odwiedziliśmy ich, aby zapytać, jak się mieszka.

MYANMAR TYGIEL INDOCHIN
Położony w Azji połudiowo-wschodniej nad zatoką Bęgalską i morzem Andamańskim, Myanmar - znany bardziej pod swoją kolonialną nazwą jako BIRMA - mieszanka kultur i religii - ciekawostki z podróży prezentuje Piotr Płoskoń

MISTRZ ŚWIATA Z BAŻANTOWA
Hawaje wielu kojarzą się z wypoczynkiem i wakacjami. Iniakiemu de la Parra, mieszkającemu w Bażantowie meksykaninowi, ten położony na wyspach stan USA już zawsze będzie przypominał o nadludzkim wysiłu i mistrzostwie świata. Właśnie tam 33-latek z Bażantowa wygrał Ultramaraton  World Championship, najbardziej morderczą konkurencję w triathlonie (10 km wpław, 421 km na rowerze i 84 km na trasach biegowych)

Pobierz PDF FACEBOOK